kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

System nawadniania ogrodu. Jak zabezpieczyć przed mrozem?
2014/12/19 20:49:00

Jeśli zdecydowaliśmy się w naszym ogrodzie na montaż automatycznego systemu nawadniania, musimy pamiętać, że wymaga on szczególnego traktowania zimą. Wraz z pracami przygotowującymi nasz trawnik do najchłodniejszej pory roku, należy zadbać o odpowiednią konserwację systemu. Jak zabezpieczyć system nawadniania podpowiada GARDENA.

Usunięcie wody

Zabiegiem jaki trzeba wykonać na początku naszej pracy jest usunięcie wody ze wszystkich elementów systemu nawadniania, tzn. z rur, zraszaczy, pistoletów i węży ogrodowych. Zawory odwadniające w znaczny sposób ułatwią nam tę pracę. Zawór odwadniający montujemy w najniższym punkcie instalacji systemu nawadniania. W ten sposób błyskawicznie pozbędziemy się niepotrzebnej wody w systemie nawadniania. Jest to konieczne, aby zapobiec zamarznięciu wody w okresie ujemnych temperatur. Zalegająca woda podczas zamarzania rozszerza swoją objętość i może uszkodzić poszczególne części systemu. Jeśli nie posiadamy takiego zaworu możemy zastosować sprężonego powietrza, które usunie niepotrzebną wodę.

Zimowanie sterowników i elektrozaworów


Sterowniki i elektrozawory są najwrażliwszymi i najważniejszymi częściami automatycznego systemu nawadniania. Jeśli używamy sterowników nawadniania montowanych do kranu, powinniśmy je odłączyć od przyłączy kranowych. Natomiast osoby, które stosują zawory elektromagnetyczne, zamontowane w skrzyniach w ziemi - powinny je zdemontować, albo ręcznie pozbyć się wody używając sprężonego powietrza. Odłączenie urządzenia jesienią i ponowna instalacja wiosną będzie łatwa i zajmie nam bardzo mało czasu.

Przechowywanie elementów instalacji nawadniającej


Ostatnią czynnością jaką należy wykonać, aby odpowiednio zabezpieczyć nasz automatyczny system nawadniania jest demontaż reduktorów ciśnienia i filtrów. Wszystkie części odkładamy do suchego i bezpiecznego miejsca. Dopiero w pierwszych dniach wiosny montujemy ponownie komplet elementów. Jeśli właśnie w taki sposób zabezpieczymy nasz system nawaniania możemy być pewni, że będzie on doskonale służyć nam wiosną.

GARDENA


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: ogród, system nawadniania, zima


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »