kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Jesień w ogrodzie. Jak sprzątnąć niepotrzebny bałagan?
2016/9/18 19:50:00

Zalegające liście i odpady to jesienią zmora każdego właściciela ogrodu. Chociaż złota polska jesień ma swoje uroki, to jednak w ogrodzie potrafi przysporzyć sporo pracy. Jak szybko i skutecznie uprzątnąć nasz zieleniec?

Jesienne porządki

Październik to miesiąc jesiennych porządków. Ogród wymaga przygotowania przed zimą, ale nie możemy poświęcić na to całego weekendu. Jest to szczególnie uciążliwe, jeżeli w grę wchodzi pokryty liśćmi trawnik. Pielęgnacja terenów zielonych to ważna sprawa, ponieważ alejki i chodniki będą teraz uczęszczane przez naszych podopiecznych, którzy wrócili już do szkół. Nieuprzątnięte powierzchnie, które będą pokonywali teraz każdego ranka stają się po prostu niebezpieczne szczególnie podczas deszczu. Na śliskich i gnijących liściach łatwo się poślizgnąć i zrobić sobie krzywdę.

Czas to pieniądz

fot. GardenaPaździernikowy bałagan w ogrodzie można uprzątnąć wybierać urządzenie, które pozwoli pozbyć się niepotrzebnych liści czy odpadów. Może być to np. Gardena ErgoJet 3000, które działa jako dmuchawa i odkurzacz. Urządzanie posiada funkcję ssania - zmiana trybu pracy z opcji wydmuchiwania na zasysanie jest dostępne w każdej chwili. Jest lekkie i bezwysiłkowe, dlatego poleca się je również tym, którzy nie mogliby długotrwale pracować grabiami. Użycie tradycyjnych może nam zająć więcej czasu, a rezultaty często nie są zadawalające. Zbieranie liści przy pomocy odkurzacza ogrodowego przypomina natomiast odkurzanie dywanu w mieszkaniu. Wciągnięte liście trafiają wprost do torby, którą można łatwo opróżnić. Skorzystanie z maszyny staje się jeszcze wygodniejsze przy większych powierzchniach, gdy wykorzystujemy ją w funkcji dmuchawy – komentuje Jarosław Soboń, ekspert marki GARDENA.

Z korzyścią dla natury

Dodatkową funkcją dmuchawy jest metalowy wirnik umożliwiający skuteczne rozdrabnianie małych odpadów ogrodowych podczas pracy. Ten darmowy nawóz idealnie nadaje się do nawożenia gleby pod wiosenne uprawy. Co ważne rozdrobnione liście posiadają naturalne składniki odżywcze, zatem uzyskany nawóz jest w pełni ekologiczny. Jest to ważna zaleta, ponieważ wiele z dostępnych na rynku nawozów zawiera dodatkowe substancje chemiczne, co wpływa potem na stan naszych roślin. Nie powinniśmy też zapominać, że w ogrodzie żyją również użytkownicy, z którymi zazwyczaj nie mamy styczności - żaby, jeże czy jaszczurki. Często ukrywają się pod żywopłotami lub w stertach liści i nie należy wyrządzać im krzywdy.()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: jesień, liście, ogród, porządki


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»