kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Przygotowanie oczka wodnego do snu zimowego
2012/10/9 0:50:00

Oczko wodne w ogrodzie jest oczkiem w głowie każdego ogrodnika. To najbardziej efektowny element każdego ogrodu. Niestety staw jest jednocześnie najtrudniejszy w utrzymaniu i wymaga dużo prac pielęgnacyjnych.

Jak zadbać o oczko wodne jesienią, aby wiosną znów cieszyło oko.

Ogrodnicy mają nie lada wyzwanie z przygotowaniem oczka wodnego do zimy. W zależności od żyjącej w nim roślinności i zwierząt, każdy staw należy traktować inaczej. Ważne jest, aby zadbać o poszczególne elementy zgodnie z indywidualnymi potrzebami roślin i zwierząt. Im lepiej przygotujemy oczko wodne na jesień, tym mniej pracy czeka nas wiosną.

Pielęgnacja po sezonie letnim

fot. GardenaPo okresie letnim oczko wodne wtopiło się w krajobraz naszego ogrodu, porastając pięknymi roślinami. Przygotowując je do zimy, należy zebrać nasiona, które znajdują się w okolicy stawu, aby zapobiec dzikiemu rozrostowi roślin. Warto również przyciąć mocno rozrastające się rośliny wokół stawu, aby opadające liście i pędy nie zaśmiecały oczka, a gnijąc nie zużywały tlenu.

Czysta woda

Jeżeli nasz staw zapełnił się mułem, należy użyć pompy ssącej w celu jego usunięcia. Zanim przystąpimy do tego rodzaju prac, trzeba pamiętać o zwierzętach zamieszkujących nasze oczko wodne. Przed użyciem pompy warto je przenieść do tymczasowego zbiornika, aby oszczędzić im niepotrzebnego stresu.

Oczko wodne zimą

Zanim nasz staw zapadnie w sen zimowy, należy odchwaścić strefę przy dnie zbiornika. Nadmiar roślin możemy wykorzystać do kompostu.

- W oczku wodnym można zostawić trzciny, pałki oraz łodygi roślin, które są mocne lub puste w środku. Dodają one uroku, gdy zimą wystają oszronione znad tafli lodu. Dodatkowo w naturalny sposób przeciwdziałają zamarzaniu powierzchni stawu i ułatwiają przepływ tlenu do zbiornika - radzi Jarosław Soboń, Ekspert marki GARDENA.

Opadłe liście, obumarłe rośliny lub ich elementy należy bezwzględnie usunąć, ponieważ zalegające w zbiorniku zaczną gnić. Jesienią należy robić to regularnie, gdyż w tym okresie oczko wodne z naturalnych przyczyn częściej zostaje przykrywane kolorowymi liśćmi.



()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Gardena, jesień, oczko wodne, ogród


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»