kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Donice ogrodowe - ozdoba zielonej przestrzeni
2014/9/2 10:58:17

Donice są obecne w wielu ogrodach. Odpowiednio wkomponowane w przestrzeń ogrodu, są piękną ozdobą zielonych terenów. Ogrodowe donice o różnorodnych kształtach i formach, gładkie lub z wyraźnie wyróżnionym rysunkiem można ustawiać samodzielnie lub tworzyć ciekawe zestawienia z umieszczonym w nich roślinami.

Będą na pewno piękną ozdobą każdej zielonej przestrzeni, a często również naturalnym drogowskazem wyznaczającym drogę do okalającego dom ogrodu. Ustawione na progu lub schodach roztoczą ciepły, przyjazny nastrój zachęcając gości do wejścia.

Znajdziemy w nich między innymi lawendę, goździka ogrodowego, jukę, nagietka, nasturcję, róże, hibiskus, rajskie jabłonie, grusze kolumnowe, ale również rośliny, które najczęściej występują w naszych domach, czyli na przykład: azalie, fuksje, oleandry i paprocie, a także rozmaite aromatyczne zioła. W dużych donicach doskonale zaprezentują się karłowe rośliny iglaste i liściaste, które ustawione obok rosnących w ogrodzie kwiatów stworzą piękną, naturalną kompozycję dekorującą naszą przydomową przestrzeń. Ta pachnąca i wielobarwna zieleń ukryta w gustownych naczyniach pozwala na nieograniczone możliwości aranżacji.

fot. Donice Galicja


Strony: [1] [2] następna »

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: donice, ogród, trawnik


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »