kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Jesienny ogród
2006/10/4 14:40:00

By nasz ogród przetrwał ten czas w dobrej kondycji, trzeba wcześniej o niego zadbać i przygotować na nadchodzące chłody.

Wrzesień, a najpóźniej początek października to czas sadzenia roślin cebulowych, które zakwitną wiosną czyli szafirków, krokusów, tulipanów, narcyzów, hiacyntów czy przebiśniegów. Cebule powinny być oczywiście zdrowe i nieuszkodzone, sadzimy je na głębokości równej mniej więcej ich trzykrotnej wysokości. Niektórzy ogrodnicy radzą, aby cebulki sadzić w specjalnych plastikowych lub metalowych koszyczkach, które ochronią rośliny przed atakiem gryzoni. Możemy także jeszcze podzielić i rozsadzić byliny, które wymagają odmłodzenia, np. piwonie.

Trzeba także pamiętać o wykopaniu cebul mieczyków, bulw begonii i dalii. Rabaty przed zimą oczyszczamy z chwastów, zeschłych liści i przekwitłych kwiatów. Przestajemy już nawozić trawniki, nadal jednak powinniśmy je regularnie kosić i w razie potrzeby (a jesień mamy dość suchą!) nawadniać. Wszystkie wieloletnie rośliny doniczkowe, które lato spędziły na dworze trzeba już zacząć stopniowo przenosić do cieplejszych pomieszczeń, zakończyć ich nawożenie i ograniczyć podlewanie.

Jeśli w naszym ogrodzie znajduje się oczko wodne, musimy je przed zimą uporządkować. Usuwamy wszystkie wpadające do niego liście i resztki roślin, a rośliny wodne wrażliwe na mróz musimy przenieść do ciepłych i jasnych pomieszczeń i umieścić je w zbiornikach z wodą.

Jesień to bardzo pracowity okres dla wszystkich posiadaczy ogrodów czy działek, warto jednak zadbać o nasze roślinki już teraz, aby móc w przyszłym roku cieszyć się obfitymi plonami owocowo – warzywnymi i pięknymi kwiatami na rabatach.


()
Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: cebulki, chwasty, kwiaty, ogród, rośliny


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»